Tak určitéé!

Bijgewerkt: 3 jun 2018

Posledný májový deň sa pozornosť slovensko-holandských vzťahov upierala na výnimočnú športovú udalosť. Slovenská futbalová reprezentácia v prípravnom zápase hostila na štadióne City Arena v Trnave výber Holandska. Keďže hlavnou dilemou nederlandistov bolo, koho v tomto zápase viac podporovať, rohodli sme sa fandiť kvalitnému futbalu.

Vyše 15-tisíc divákov sledovalo veľmi zaujímavý duel, v ktorom sa vďaka peknej kombinačnej akcii a presnej hlavičke Adama Nemca v 9. minúte Slovensko ujalo vedenia 1:0. Tento zásah domácich vybičoval k skvelému výkon počas celého prvého polčasu. Po prestávke zabralo aj Holandsko a rýchlo vyrovnalo vďaka strele Quincyho Promesa. Výsledok sa až do konca zápasu nemenil, takže sa mohlo dohrať v príjemnej atmosfére a oba tábory odchádzali zo zápasu dobre naladené.

Trnava je nie len slovenským Rímom, ale aj jednou z hlavných bášt futbalu. Holandskí fanúšikovia sa o tom mohli presvedčiť nie len na štadióne, ale aj po zápase, keď si v uliciach mesta so slovenskými fanúšikmi podali ruky a v družnej nálade rozanalyzovali detaily zápasu.